15.04.2020

Saçlarınıza düzgün bakmadığınızda zaman içinde yağlanma görülebilir. Yağlanmayla birlikte ortaya kepeklenme de çıkabilir. Bu durumda saçlarınız sağlıksız ve cansız hale gelir. Saçlarınızdan yağ ve kepeği uzaklaştırmak adına doğru şampuanı kullanabilirsiniz. Yağlı kepekli saçlar için şampuan Sedolin saçlarınızdaki yağlanma oranının normal seyretmesine yardımcı olur. Ayrıca saçlarınızda ortaya çıkan kepek, kullanma ve kabuk gibi olumsuzluklarda önleyici etkisi vardır.

Saçlarınızda aşırı yağlanma görüldüğünde zaman içinde saçlarınız dökülmeye başlar.  Zaman ilerledikçe saçınız kepeklenir ve seboreik dermatit de ortaya çıkabilir. Bu yüzden saçlı derinizde yağlanmayı önleyerek sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. 

Aşırı yağlanan ve kepek görülen saç ve saçlı deride kaşıntı olur. Sedolin kepeğe ve yağlanmaya karşı saç bakım şampuanı saçınızda ortaya çıkacak kaşıntıyı da engeller.  Paraben ve silikon barındırmayan Sedolin şampuan, Seboreik dermatit sorunlarında ilaçlı tedavi uygulayan hastalar için yardımcı bir kozmetik ürün olarak tercih edilebilir. Sedolin şampuanı saçlarınızla birlikte vücut bakımında da kullanabilirsiniz.

Yağlı Kepekli Saçlar İçin Şampuan

Yağlı Kepekli Saçlarda Şampuan Nasıl Kullanılır?

Yağlı kepekli saç sorunu olan kişiler için salisilik asit, pantenol, propilen glikol gibi etkili bileşenlere sahip olan Sedolin şampuan etkili bir seçimdir. Yağlı kepekli saçlar için şampuan Sedolin, bitkisel bileşenleri ile birlikte saçlarınızdaki yağlanmayı da kontrol altına alır. 

Sedolin şampuan cildinizin doğal yapısının korunmasını sağlayan PH dengesini de barındırmaktadır. Düzenli kullanımda saçlarınızda ortaya çıkan yağlanma ve kepeklerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.  Şampuanı kullanırken saçlarınızın ıslak olması gerekir. Saçlı deriye masaj yapar gibi uygulamanız önerilmektedir. 2 dakika kadar bekledikten sonra kurulayın de detaylı şekilde durulamasını gerçekleştirin. Bu kullanımı 3-4 dakika bekleyecek şekilde tekrarlayın.

Saçlı deride oluşan yağ ve kepek sorunları için bir şampuanı uzun süre kullanırsanız cildiniz alışkanlık yapabilir.  Bu durumda beklediğiniz önleyici etki zaman içinde azalacaktır.  Sedolin kepeğe ve yağlanmaya karşı saç bakım şampuanı bittiğinde Kadolin şampuana geçerek yağlanma ve kepeklenme sorununu çözebilirsiniz. Ancak bu süreçte değişim biri bittiğinde diğerine geçmek suretiyle şişe bazında tekrarlanmalıdır. 

Yağlı kepekli saçlardan kurtulmak için Sedolin şampuanı haftada 3-4 defa tekrar etmeniz yeterli olur. Yaz aylarında sürekli duş alma ihtiyacı hissediyorsanız ara günlerde saçlarınızı suyla durulayabilirsiniz.  Sedolin şampuanı düzenli ve tavsiye edilen kullanımda saçlarınızdaki yağı kısa süre içinde kontrol altına alabilir, kepek önleyici etkisinden faydalanabilirsiniz.