21.04.2020

Kepek her yaştan kadın ya da erkeklerde ortaya çıkabilen bir cilt problemidir. Belli dönemlerde ortaya çıkan kepeklenme problemi çevresel sorunlar, kötü beslenme koşulları ya da günlük yaşamdaki stres gibi birçok soruna bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kepek sorununa bir önlem alınmazsa Seboreik Dermatit gibi sorunlar ortaya çıkabilir. 

Yağlı kepek hem ergenlik döneminde hem de ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek bir sorundur. Saçlı deride ortaya çıkan yağlı kepekler zaman içinde kaşıntıya da yol açabilir. Yağlı kepek ve kaşıntı için çözümler konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Yağlı Kepek ve Kaşıntı İçin Çözümler

Yağlı olmasının yanında yapışkan ve inatçı yapısıyla yağlı kepek sorunu, saçlı deride rahatsızlık hissi de verir. İşte yağlı kepek için bazı çözüm önerileri;

  • Saçlarınızda kepek sorunu varsa saçlarınızı düzenli olarak yıkamalısınız. Ancak her gün saçlarınızı şampuanla yıkamak doğru bir yaklaşım değildir. Doğru yıkama biçimi gün aşırı şampuan kullanmak, ara günlerde de istenirse, sade suyla yıkanmaktır.
  • Duş sırasında ılık su kullanmalısınız.
  • Yağlı kepek ve kaşıntı için Sedolin kepek ve yağlanmaya karşı (bitkisel SİLİN) saç bakım şampuanı kullanabilirsiniz.
  • Kafein barındıran içecek ve ürünler, gazlı içecekler ve çay gibi ürünler kepeklenmeyi tetikleyecektir. Beslenme alışkanlığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Günlük olarak en az 1.5-2 litre su tüketmeye özen göstermelisiniz. 
  • Fön makinesi, jöle ve saç spreylerini kullanma sıklığınızı en aza indirin.

Yağlı kepeklenmeyle birlikte ortaya çıkacak olan kaşıntıyı önlemede etkili olan Sedolin saç bakım şampuanı kullanım önerilerini sizlerle paylaşalım;

Yağlı Kepek ve Kaşıntı Sorunları İçin Şampuan Nasıl Kullanılır?

Yağlı kepek ve kaşıntı için çözümler konusunda sizlere yardımcı olacak Sedolin kepek ve yağlanmaya karşı (bitkisel SİLİN))  saç bakım şampuanı düzenli olarak kullanılmalıdır.  Haftada 3-4 defa kullanımda belli bir süre sonra beklenen etkiyi görebilirsiniz.Kullanım sırasında saçlarınızın ıslak olması, masaj yapar şekilde uygulanması gerekir.  Sedolin şampuan belli bir kullanım sonrasında alışkanlık yapma durumuna karşı Kadolin kepek ve yağlanmaya karşı saç bakım şampuanı ile şişe bazında değişimli kullanım gerçekleştirebilirsiniz.  Yağlanma karşıtı da olan Sedolin saç bakım şampuanı saçlı deri ve vücutta kabuklanma, kepeklenme ve pullanmaya karşı kullanılır.